Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Osviežovače vzduchu vydržali len týždeň

Iba týždeň vydržali nepoškodené osviežovače vzduchu, ktoré na Hlavnej ulici v Košiciach umiestnili pracovníci Správy mestskej zelene v Košiciach (SMsZ).
„Osviežovače vzduchu už niekoľko rokov počas letných horúčav spríjemňujú pobyt Košičanov, či návštevníkov historického centra nášho mesta,“ uviedol riaditeľ SMsZ Róbert Trtík. Ako zdôraznil, ľudia si na tento spôsob osviežovania horúceho vzduch rýchlo zvykli a SMsZ zaznamenala len pozitívne ohlasy.
„Bohužiaľ, pravdepodobne vinou neznámych vandalov, sme museli vo štvrtok 7. júna jeden z dvoch osviežovačov demontovať a odviezť do sídla našej organizácie na opravu,“ doplnil riaditeľ SMsZ. Pripomenul, že v tomto prípade nejde ani tak o finančnú škodu, ktorú vandali spôsobili, ale skôr o prístup k majetku mesta a k zariadeniu, ktoré má slúžiť všetkým. „Urobíme však všetko pre to, aby sa osviežovač vrátil na miesto a naďalej bol k dispozícii ľuďom, ktorí trávia svoj čas pri prechádzkach centrom mesta,“ doložil.
Pritom len 1. júna boli dva osviežovače umiestnené na Hlavnú ulicu. Sú nastavené na prevádzku každý deň od 10:00 do 18:00 hod. Prvý rozprašovač je umiestnený ako po minulé roky na Hlavnej ulici na strane hotela Hilton približne na úrovni Východoslovenskej galérie, druhý museli pracovníci SMsZ posunúť smerom k Námestiu Maratónu mieru, pretože na pôvodnom mieste je momentálne záhrada reštaurácie.