Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Fontány sa prebúdzajú zo zimného spánku

Pracovníci Správy mestskej zelene v Košiciach (SMsZ) v týchto dňoch pripravujú po zimnej odstávke postupné spustenie činnosti fontán v meste Košice
„Chceli by sme postupne uviesť do činnosti všetky fontány, ktoré má v správe SMsZ tak, aby boli funkčné už v rámci Dní mesta Košice,“ uviedol riaditeľ príspevkovej organizácie Róbert Trtík.
Zdôraznil však, že plán spustenia sa môže operatívne meniť podľa stavu napúšťania vody do fontán a podľa momentálneho technického stavu jednotlivých fontán.

„V stredu 25. apríla v popoludňajších hodinách po napustení vody do bazéna bude funkčná Hrajúca fontána na Hlavnej ulici,“ doložil Trtík s tým, že pôjde zatiaľ o skúšobnú prevádzku, ale ak sa nevyskytnú žiadne technické problémy, fontána by už mala byť funkčná aj v ďalších dňoch. Zároveň bude spustená aj činnosť Severného potoka. „Máme v pláne uviesť do činnosti aj fontánu pri Immaculate a uloženie pontónov v plávajúcej fontáne v Mestskom parku,“ doplnil riaditeľ.
Vo štvrtok 26. apríla a v piatok 27. apríla sa postupne uvedú do činnosti aj fontány na Alžbetinej ulici, pri kaplnke sv. Michala, pred Magistrátom mesta Košice, na Mieri, na Luníku II a Luníku VII, na Letnej ulici a pri Dome umenia.
„V pondelok 30. apríla máme naplánované spustenie plávajúcej fontány v Mestskom parku, fontány na Drevnom trhu a tiež postupné doladenie a nastavenie trysiek fontán po skúšobnej prevádzke,“ uzavrel Trtík.
Ako dodal, SMsZ urobí všetko pre to, aby boli všetky fontány funkčné a spríjemňovali tak život obyvateľom aj návštevníkom mesta.