Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Európsky deň mobility 2017

Správa mestskej zelene v Košiciach Vás ako spoluorganizátor srdečne pozýva na Európsky deň mobility, ktorý sa uskutoční v piatok 22. septembra v čase 10.00 – 18.00 h.

Na ploche námestia pred OC Galéria bude prezentovaných viacero noviniek zo sveta moderných a najmä ekologických spôsobov dopravy. Ústrednou témou bude aktuálne diskutované verejné požičiavanie bicyklov, tzv. bike-sharing, ktorý si okoloidúci budú môcť bezplatne vyskúšať.

Sadnúť si budú môcť aj do špičkových elektro-automobilov a dokonca si na jednom z nich aj zašoférovať krátku trasu okolo fontány. Nebudú chýbať ani menej náročné prostriedky na „otestovanie“ ako segway a elektro-kolobežky. O mladších návštevníkov bude postarané detskými atrakciami a tvorivými dielňami.

Dominantou tohto „výstaviska“ bude autobus – veterán, v ktorom bude počas celého dňa znieť živá hudba v podaní viacerých hudobníkov, v dopoludňajších hodinách najmä pri návšteve materských a základných škôl aj projekt Slovenské detské pesničkyMichal Kentoš a neskôr skupina KonT

Predstavíme Vám moderné elektro-autá, bike sharing, car sharing i veterán so živou hudbou.